Co je to soklový profil a okenní profil?

Co je soklový profil? Co je okenní profil? K čemu oba profily slouží? A kde je můžeme sehnat? To si vysvětlíme na následujících řádcích...
 

Soklový profil

 

Začneme soklovým profilem. Ten můžete shánět také pod označením zakládací profil. Tento „výmysl“ je velice důležitou součástí zateplování. Používá se proto, abychom mohli zarovnat izolační materiál do roviny. Nepomáhá nám pouze s jednou věcí, ale hned s několika. 
 
  • První z nich si můžeme zmínit, že omezuje teplený most v zateplovacím systému.
  • Dalším plusem soklového profilu je fakt, že zabraňuje vzniku trhlin, tedy přesněji zvyšuje obranu proti jejich vzniku.
  • V neposlední řadě tu máme ještě jednu užitečnou vlastnost, soklový profil totiž umožňuje velmi přesné spojení s deskami zateplovacího systému.
  • Na konci soklového profilu je okapnička, která zajišťuje svod dešťové vody, aby zabránila vtékání vody pod izolant.

 

 

Okenní profil

 

Nyní si povíme v čem je významný okenní profil. Tento profil nám taktéž slouží pro pořádné spojení materiálu. V tomto případě se ovšem jedná o spojení zateplovacího systému na rám okenní výplně. Jaké jsou výhody okenního profilu?
  • zabraňuje poškrábání rámů oken
  • dvojitá armovací vrstva pomáhá často namáhaným místům.

Typy okenních profilů jsou LT, VLT a LPE. Vyrábějí se z plastu PVC a jednou z věcí, o které se asi budete rozhodovat, je zda profil koupit s tkaninou či bez tkaniny. 

 
A kde nakoupíte okenní i soklové profily? Ano, tušíte správně. Na našem e-shopu rajzatepleni.cz máme širokou nabídku tohoto sortmentu. Zde se můžete spolehnout na špičkové zboží, prvotřídní kvalitu výrobků z České republiky a nemusíte pro zboží ani složitě jezdit, můžete si ho zdarma nechat dovést až před vaše dveře.
 
A nezapomeňte, že hned na první nákup můžete využít slevových kupónů, které naleznete na webu! Budeme se na Vás těšit!
 
Za tým rajzatepleni.cz,
 
 

Lucie Milkovová

Momentálně probíhá AKCE - 1 000 Kč ve slevových kupónech!

Zadejte níže Vaše jméno a mail a automaticky Vám na něj přijdou Vaše slevy!

Bezpečné platby