Dilatační lišta - co to je a k čemu se používá?

Co přesně se ukrývá pod názvem dilatační lišta? S jakým jiným pojmenováním tohoto produktu se můžeme v praxi setkat? V čem nám pomůže? Tohle všechno vám objasníme v následujícím textu. 

K čemu dilatační lišta slouží?

 
Dilatační lišta, jinak nazývána jako dilatační profil, je další součást při zateplování staveb. Oddělují (nebo rovnou ukončují) zateplovací systém na fasádě. Dilatační profil ochraňuje spáry před povětrnostními vlivy a celkově před nepřízní počasí, která by je mohla poškodit. 
 
Kromě toho, že nám pojistí životnost mezer, pomáhá i zateplovacímu systému jako celku. Ochraňuje totiž zateplovací materiál před popraskáním či roztrháním. Dilatační profizajišťuje velmi precizní a rovnoměrný spoj. Díky těmto vlastnostem můžete sami posoudit, že tato věcička je opravdu důležitá součást pokud zateplujeme. Další výhodou dilatačního profilu, je že nemusíte nutně měřit, jaké rozměry potřebujete, dilatační lišta má univerzální velikost a hodí se tak kamkoliv. 
 

Druhy dilatačních lišt

 
Máme dva druhy dilatačních lišt, jedná se konkrétně o rohovou a průběžnou. Vybírat si dále můžeme ještě z dalších dvou kategorií, které se děli podle toho, z čeho je lišta vyrobená.Konkrétně se jedná o hliníkovou či PVC dilatační lištu. Kromě toho, že je vyrobena z PVC nebo hliníku, si můžeme také říct, že v sobě mají sklovláknitou síťovinu. 
 
Dilatační lištu můžete sehnat na webu rajzatepleni.cz, kde můžete využít slevového kupónu hned pro první nákup nebo si zboží nechte zdarma dovést až před váš dům. Rajzatepleni.cz zaručuje vysokou kvalitu zboží, které je vyráběno převážně v České republice. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, můžete využít jejich telefonické odborné podpory, která vám vždy ochotně pomůže. Přejeme vám příjemný nákup a také, aby vám šla práce dobře od ruky.

Momentálně probíhá AKCE - 1 000 Kč ve slevových kupónech!

Zadejte níže Vaše jméno a mail a automaticky Vám na něj přijdou Vaše slevy!

Bezpečné platby