Hmoždinky do betonu

Betonový podklad (popřípadě panelový) je jeden z nejčastěji zastoupených druhů u nás. Beton, nebo panel poznáte vždy s jistotou podle našedlého sypkého prášku, který vznikne.

 

Vrtání do betonu je opravdu náročnou činností, jak ale jistě ví každý, kdo někdy bydlel v panelovém domě a chtěl připevnit obraz či poličku.

 

Jak tedy jednoduše a správně vrtat beton

 

Udělat do betonu otvor vyžaduje notnou dávku energie a také trpělivosti. Opravdu vždy vyžaduje tato činnost použití příklepové vrtačky, bez toho nemáte šanci panelem projít. Také nezapomeňte, že příklepové vrtání do betonu vydává obrovský rachot, tak na to upozorněte nejbližší okolí.

 

A jaké hmoždinky do betonu nejlépe zasadit?

 

Do betonu nebo panelu se ideálně hodí následující typy upevnění:

  • Hmoždinka typu A na  beton, lícové betonové dílce
  • Hmoždinka typu B vhodná pro  tvárnice z lehčeného betonu, plné cihly a vápenopískové tvárnice
  • Hmoždinka typu D  pro mezerovitý lehčený beton

 

Většina hmoždinek, které máme v nabídce, jsou vhodné pro použití do betonového podkladu. Bez problému do něj můžete zasadit jak natloukací, tak talířové hmoždinky.

Zmínit můžeme například natloukací hmoždinku, která díky obrovské rozmanitosti rozměrů nalezne využití takřka kdekoliv - jak doma, tak v dílně či na staveništi.

 

Z talířových hmožinek si můžete vybrat ze všech našich výrobců (Ejot, Wkret-Met či Koelner). Výborné zkušenosti mají naši zákazníci například s talířovou hmoždinkou společnosti Koelner, kterou můžete zasadit do všech třech typů betonu (A, B i D)

Pokud Vás při čtení článku napadla jakákoliv otázka, neváhejte a zavolejte nám na tel. číslo 777 76 86 70 nebo napište e-mail na adresu info@rajzatepleni.cz, rádi Vám vše zodpovíme!

Tým Rajzatepleni.cz

Filtrace

Řadit dle:

Výrobci:

FI-10M Talířova hmoždinka s ocelovým trnem a plast.hlavou

Talířová hmoždinka Koelner KI-M - kovový trn
od 4,48 Kč 3,70 Kč bez DPH

Použití pro A,B,C,E (viz. níže v popisu). Hmoždinky máme sklademDřík 10 mm. Všechny velikosti 70-300mm. Kotevní hloubka 6,0 cm. Chcete- li zboží objednat v jiném počtu ks, než po baleních, tak nám napište ZDE.

Ejot H1 eco hmoždinka s ocelovým zatloukacím trnem

od 6,41 Kč 5,30 Kč bez DPH

Použití dle ETA A,B,C. Ocelový trn. Zmenšená kotevní hloubka 25 mm. Zboží je vyrobeno v ČR. Velikosti 95-295mm.

Momentálně probíhá AKCE - 1 000 Kč ve slevových kupónech!

Zadejte níže Vaše jméno a mail a automaticky Vám na něj přijdou Vaše slevy!

Bezpečné platby