Jak snadno a rychle připevnit hmoždinku

Zdánlivě jednoduchý úkol, jako je například přidělání poličky či obrazu na zeď, se může během chvíle změnit v noční můru. A to hlavně díky tomu, že nám to na zdi nedrží. Podívejme se proto, jak připevnit hmoždinku tak, aby opravdu držela. 
 

Na co si dát pozor

 

Materiál podkladu

 
První, co musíme zjistit, je, materiál, do kterého chceme hmoždinku zasadit. Rozlišujeme hmoždinky do betonu a plného zdiva, dále pak třeba do sádrokartonové desky. Musíme také přemýšlet nad tím, zda nám zvolený materiál udrží věc, kterou chceme připevnit. 
 
Do betonu nebo zdiva používáme plastovou rozpírací hmoždinku, do sádrokartonu pak hmoždinku z plastu nebo kovu. A jak poznat, jak velkou zátěž můžeme na zeď zavěsit? 
 
Při vrtání si musíme prohlédnout složení vydroleného prachu. Je-li červený, cihlový, je vše v pořádku. Pokud se vydrolí světlý maltový prach, je třeba počítat s tím, že zeď toho moc neunese a tak sem můžeme zavěsit jen lehčí věci, například menší obraz. 
 

Jakou díru vyvrtat

 
Pro vložení hmoždinky do zdi musíme vyvrtat díru o správné velikosti a hloubce, k tomu nám poslouží vrtačka s vhodným vrtákem. Díra nesmí být moc velká, aby nám v ní hmoždinka „neplavala“. Naopak je lepší, když budeme hmoždinku do vyvrtané díry zasunovat s lehkým použitím síly. 
 
Pokud se nám již podaří udělat díru, která je větší než požadovaná hmoždinka, pomůže nám trocha tmelu, který naneseme do díry a hmoždinku v ní tak lépe usadíme. Pozor, opět si musíme dát pozor, do jakého materiálu tmel nanášíme! Šikovní kutilové si mohou pomoci také dřevěným klínkem, kterým v díře hmoždinku zajistí. 
 

U nás naleznete veškerý sortiment

 
Pokud se rozhodnete, že by se na některé z vašich zdí krásně vyjímal obraz nebo třeba police, navštivte portál rajzatepleni.cz a prohlédněte si širokou nabídku hmoždinek a doplňkového sortimentu. Pokud se rozhodnete pro nákup, určitě vás potěší možnost uplatnit slevový kupon, doprava zakoupeného zboží až do domu nebo spousta odběrných míst po celé České republice.

Pokud Vás napadá nějaká otázka v souvislosti s tím, jak hmoždinku správně ukotvit, neváhejte se nám ozvat na telefonním číslo uvedené v kontaktech či pomocí e-mailu. Jsme tu pro Váš každý všední den od 9:00 do 18:00!
 
Za tým Rájzateplení.cz,
 

Lucie Milkovová

Filtrace

Řadit dle:

Výrobci:

Vertex R 131 - armovací tkanina

Vertex R 131
AKCE TOP
od 24,81 Kč 20,50 Kč bez DPH

Základní cena je za 1 m2Splňuje kvalitativní třídu A podle kritérií TPZ 2001-2. Role o velikosti 55m2 máme skladem. Zboží je vyrobeno v ČR. Značka Vertex je zárukou kvality. Zboží si můžete zakoupit v rolích nebo i celé palety. Bližší technickou specifikaci najdete níže na této stránce. Pokud máte zájem i o jiné druhy perlinky, ozvěte se nám!

Momentálně probíhá AKCE - 1 000 Kč ve slevových kupónech!

Zadejte níže Vaše jméno a mail a automaticky Vám na něj přijdou Vaše slevy!

Bezpečné platby